BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN ÇALIŞAN GAZETİCİLERLE BULUŞTU

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN ÇALIŞAN GAZETİCİLERLE BULUŞTU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Manavgat’ta basın mensuplarıyla kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e başkan yardımcıları da eşlik etti. Kahvaltı öncesinde basın mensuplarıyla bire bir ilgilenen Başkan Şükrü Sözen, gazetecilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

1

Halkın doğru haber alması ve kamu hizmetlerinin duyurulması noktasında görev yapan gazetecilerin gece gündüz demeden zor şartlar altında görevini yaptığını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi’nin 2019 yılından bugüne kadar hayata geçirdiği hizmet ve projelerden bahsetti. Başkan Şükrü Sözen, “ Öncelikle sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Sizler, halkın haber alması noktasında zor şartlar altında görev alarak kamuyu aydınlatma görevini icra ediyorsunuz. Yaptığınız işi ve mesleği son derece önemsiyoruz. Kentimizi geleceğe yönelik kurgulamak adına halkımıza karşı birlikte sorumluluğumuz var. Gazeteci, kimsenin baskı altında kalmadan doğru bildiğini özgürce ifade edebilmeli” dedi.

1-1

GÖRÜŞLERİNİZ YOL HARİTASI OLDU

Manavgat’a karşı sadece yerel yönetim olarak sorumluluk duyulmamasını gerektiğini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının da kent halkına karşı mesul olduğunu belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Yerel yönetim noktasında bizlere yaptığınız iyi niyetli eleştirileri bizler hep yol haritamız olarak belirleyerek her zaman dikkate aldık. İnancım odur ki basın daima özgür olarak görevinin bilincinde olmalı, kimsenin baskısı altında olmamalı ve gördüklerini taraflı bir şekilde dile getirmemeli. Kentimizin ileriye yönelik yapılması gereken çok hizmete ihtiyacı var. Manavgat’ın hedefleri daima büyük olmak zorunda. Bu hedefleri siyasi partilerimiz, stklar ve basın kuruluşlarının ortak duruşu ile doğru bir şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Bizim önceliklerimiz var, çocuklarımız için geleceğimiz için kentimizi doğru kurgulamamız gerek birçok sorumluluğumuz var. Manavgat artık kasaba görüntüsünden çıkarak dünya kenti olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Bu kent için siyaset sadece seçim zamanlarında olsun istiyoruz. Halkımızın bizlerden hizmet beklentisi oldukça yüksek ve bunlara doğru bir şekilde cevap vermemiz gerekiyor. Tüm bunları da birlikte olarak ortak duruş koyarak yapabiliriz” dedi.

2

PANDEMİ VE YANGINDA ÖNCELİKLER DEĞİŞTİ

Manavgat orman yangınları sürecinde basının üstlendiği görevin önemine dikkat çeken Başkan Şükrü Sözen, zor günleri el ele vererek hep birlikte aştıklarını belirtti. Başkan Sözen, “İçimizi yakan o zorlu süreçte halkımızın sesine tercüman olduğunuz için ve büyük bir sorumluluk üstlendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlerde Manavgat Belediyesi olarak hızlıca çalışma programı hazırlayarak öncelikli hizmetleri hayata geçirmeye çalıştık. Evleri yanan vatandaşlarımıza gerekli birçok desteği rutin hayatına döneceği bir şekilde kurguladık. Gönüllü müteşebbislerimizin de desteği ile hayvancılık ve çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımıza sulama borusu desteği, arı kovanı gibi, ağır yapımı gibi birçok ihtiyacına planlı bir çalışmayla destek verdik. 400 tane yangından hasar gören evi tekrar yaşanılabilir hale getirdik. Bizler, 2019 yılından itibaren 5 yıllık görev sürecimizi kentimizin ihtiyaçları noktasında planlama çalışması yaparak başlamayı hedefledik. Ancak tüm dünyanın önceliklerini değiştiren pandemi koşulları ve arkasından gelen tasarruf tedbirleri, hızımızı yavaşlattı. Pandemi koşullarında insan yaşamına öncelik vererek kentimizde pek çok çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımız için neler yapabiliriz nasıl az hasarla bu durumun üstesinden gelebiliriz diye halkımıza ve kamu kurumlarımıza binlerce maske dağıttık. İnsan yaşamına verdiğimiz değer, hizmetlerimizde ki önceliklerimizi de değiştirdi” dedi.

3

TASARRUF TEDBİRLERİ HIZIMIZI KESTİ

Pandemi sürecinden sonra kenti geleceğe hazırlayacak projelerin başlangıcını yapmak istediklerini ancak tasarruf tedbirleri kapsamında birçok ihalenin ve yatırımın gerçekleşmediğini belirten Başkan Sözen, halka hizmet noktasında hızlarının kesildiğini belirtti. Sözen, “ Pandemi yasaklarının bitmesinin ardından kendimizi yeniden revize etmeye yönelik çalışmaların planlamasını yaptık. Ancak hızımız tasarruf tedbirleri kapsamında maalesef kesildi. Ben çalışma arkadaşlarıma tasarruf uygulayın diyorsam buna ilk olarak uyması gereken kişi benim. Kendim tasarruf etmeliyim ki alt kadrolarımdan idari yönetimimden gönül rahatlığıyla bunu talep edebileyim. Ancak devletimizin üst ölçeği bu kısıtlamadan kendini muaf tuttu. Kentimize yatırım planlamamız bizim istemediğimiz doğrultuda tedbirlere takıldı. Bütçemiz olduğu halde projelerimizi hayata geçiremedik. Bütçemize yıllık harcama limiti konuldu. Ama bizler yatırımlarımızı gerçekleştirmek amacıyla çözümler üretmeye gayret ediyoruz.” dedi.

4-1

HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Manavgat’a artı değer katacak projelerden ve rutin olarak devam eden hizmetlerden de bahseden Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat’ımıza trafiği rahatlatmak amacıyla araç köprüsünü kazandırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda ihale şartlarını yeniden revize ederek projemizi hayata geçireceğiz. Rauf Denktaş köprümüzü ve balıkhanemizi yenileyerek halkımızın keyifli ve gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir duruma getirdik. Canlı hayvan pazarı projemizin de tahsisini aldık. Projemizin ihale dosyası hazır fakat iki büyük ihaleyi aynı yıl içerisinde yapmamız tasarruf tedbirlerine takıldı. Ama çözüm yolu bularak görev sürecimiz bitmeden onu da hayata geçireceğiz. Sorgun- Kazan’da Nehir ve Yat Marinası projemiz de Kültür Bakanlığı’nın onayından geçti. Orasını da bölgemize artı değer katacak şekilde kentimize kazandıracağız. Güneş enerji santrali projemiz de yine aynı şekilde tedbirlere takıldı. Oraya da bir yatırımcı bularak kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Yukarı Pazarcı Mahalle’mizde ırmak kenarı projemizin devamı olan çalışmaya devam ediyoruz. Barbaros Cadde’mizde kentsel çevre düzenlememizi bitirerek hizmete açtık. Sarılar ve Taşağıl kreşleri ile, Toros Et ve Süt Tanzim Satış Mağazasını, Kızılot Mesire Alanı, Antik Side içerisinde 3 adet halk plajını açarak halkımızın hizmetine sunduk. Muhtarlık binalarımızın yeniliyoruz. Her mahalleye 1 park projemiz ve yeşil alan miktarlarımızı arttırma hedeflerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Antik Side’de dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Boğaz Oteli ve önündeki sahil bandını yenileyerek halkımızın kullanım alanını genişlettik.

5

Aynı zamanda da Antalya Büyükşehir Belediye’mizle müşterek çalışmalarımız devam ediyor. Muhittin Böcek başkanımızla birlikte son derece anlayışlı ve halkımıza hizmet odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda bütün ana caddelerimizi geri aldık. Side Limanı’nı geri aldık ve limanla ilgili turizme yakışır bir projemiz var. Toptancı halimiz de Nisan ayı gibi bitirilerek hizmete girecek. Bu sayede eski toptancı halini ve Fen İşleri Şantiyemizi yıkıp o bölgeyi Manavgat Belediyesi’ne gelir getiren bir ticari işletme olarak planlamayı düşünüyoruz” dedi. Başkan Şükrü Sözen’in konuşmasının ardından gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü konseptli görselin önünde günün anısına Başkan Sözen’le hatıra fotoğrafı çektirdi.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

21

25

26 (2)

27

28

29

30

31

34-1 (188)