MANAVGAT BELEDİYESİ-İHTİYAÇ HARİTASI VE NEF VAKFI İŞBİRLİĞİYLE YARALAR SARILACAK

MANAVGAT BELEDİYESİ-İHTİYAÇ HARİTASI VE NEF VAKFI İŞBİRLİĞİYLE YARALAR SARILACAK

Manavgat Belediyesi, yaşanan büyük yangın felaketinin yaralarını, yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler ve hayırsever vatandaşlarla iş birliği ile sarmaya devam ediyor. Manavgat Belediyesi son olarak büyük yangın felaketinden zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İhtiyaç Haritası ve Nef Vakfı’nın ortak çalışması olan “BİR DESTEK BİR YUVA” Projesine, yapılan işbirliği protokolüyle destek veriyor.

DSC_0277

Daha önce yaşanan Elazığ ve İzmir depremlerinde etkili yardımların yapılabilmesini sağlayan İhtiyaç Haritası portalı ve Nef Vakfı Manavgat’ta meydana gelen yangın felaketinin yaralarının sarılması için “Bir Destek Bir Yuva” kampanyası başlattı. Yangınzede vatandaşların ihtiyaçlarına destek olmak isteyen vatandaşlar,www.ihtiyacharitasi.org adresindeki sosyal pazar yeri sekmesine girerek, yangın atlatmış mahallelerde daha önceden Manavgat Belediyesince tespiti yapılmış ihtiyaçları, ilgili yönlendirmelerle satın alabilecek. Yapılan yardımlar Manavgat Belediyesi güvencesinde adreslere teslim edilecek. Yardımseverlerin satın alacağı her ihtiyaç, Manavgat’ın yerel esnafından tedarik edilecek. Bu sayede Manavgat’ta yangından zarar gören vatandaşların beyaz eşya, tekstil ürünleri, televizyon, elektrik süpürgesi, klima gibi pek çok ürün ihtiyacı karşılanırken yerel esnaf da kalkınmış olacak. Bir Destek Bir Yuva projesinin sağlıklı yürütülmesi amacıyla Manavgat Belediyesi’ni temsilen Başkan Şükrü Sözen, ihtiyaç Haritası Portalı ve Nef Vakfı adına da Proje Koordinatörü Ercüment Arabacı işbirliği protokolünü imzaladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Değerli dostlarım,

DSC_0279

Manavgat Belediyesi olarak, büyük yangın felaketinden zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İhtiyaç Haritası ve Nef Vakfı’nın ortak çalışması olan “BİR DESTEK BİR YUVA” Projesine, yaptığımız işbirliği protokolüyle destek veriyoruz. Çok anlamlı ve bir o kadar yararlı olacağına inandığımız projemize katkı vererek hem yangınzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de Manavgat’taki yerel esnafımıza destek olabilirsiniz. https://sosyalpazaryeri.ihtiyacharitasi.org/ adresine girerek, yangın atlatmış mahallelerimizde daha önceden Manavgat Belediyemizce tespiti yapılmış ihtiyaçları, ilgili yönlendirmelerle satın alabilirsiniz. Yaptığınız yardımlar Manavgat Belediyesi güvencesinde adreslere teslim edilecektir. Gelin hayatları ve umutları birlikte yeşertelim” dedi.

513c3f31-a395-4633-8a11-a7dc7cb47cfe

a9040ee7-6931-4aba-bcc3-305a406ab60d